info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

تمیز کردن گاز و ترکیباتی که می تواند برای اینکار بسیار مفید باشد؟

نظافت و نگهداری منزل - 13 شهریور 1399

شاید یک موضوعی که مخصوصا برای بسیار از خانم ها بسیار سخت و مشکل ساز می باشد تمیز کردن گاز آشپزخانه می باشد که گاها حتی با مجروح شدن و زخم شدن دست ما نیز می باشد.

حال می خواهیم در این مقاله چند روش ساده را که می تواند به شما کمک کند تا در انجام این کار بسیار ساده تر عمل کنید و با مشکل زیادی رو به رو نباشید شما را در انجام این کار سخت :) راهنمایی کنیم!

ترکیبات عالی برای تمیز کردن گاز 

مواد مختلفی برای انجام این کار موجود است که مهمترین آنها مواد شوینده صنعتی و یا همان گاز پاکن ها می باشد که ما سعی داریم مواردی که خیلی شاید با آنها برخورد نداشته اید را بررسی کنیم!

استفاده از جوش شیرین

شاید می توان گفت نقطه عطف پاک کردن گاز از مواد طبیعی را می توان جوش شیرین گفت که می تواند با مواد متفاوتی ترکیب شود و نتایج خیره کننده ای به همراه داشته باشد که در زیر چند مورد آنها را بازگو می کنیم!

مایع ظرفشویی و جوش شیرین

در ابتدا به اندازه یکسان و مساوی صابون ظرفشویی و جوش شیرین را در یک ظرف ترکیب کنید؛ آن را با کاملا با هم مخلوط کنید تا یک بافت کمی کف آلود ایجاد شود.

 سپس ترکیب خود را روی سطح گاز بریزید، اجازه دهید ترکیب شما حدودا یک ساعت بر روی سطح شما باقی بماند تا کاملا کثیفی شل شده و از سطح گاز جدا شود و در انتها با یک پارچه تمیز آن را تمیز کنید.

جوش شیرین و لیموترش

لیمو ترش یک روغن طبیعی بسیار موثر دارد که به همراه جوش شیرین که خاصیت ضد باکتری دارد ترکیب فوق العاده موثری ایجاد می کنند

ساختار جوش شیرین شامل ترکیباتی می باشد که به پاک کردن لکه ها کمک فراوانی می کند و به اندازه کافی ملایم است که مخصوصا گاز های شیشه ای را خراش ندهد.

به همین خاطر با استفاده از آن و پاشیدنش بر روی سطح و سپس استفاده از یک نصفه لیمو  و مالیدن بر روی سطح و در انتها منطقه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و تاثیر استفاده از آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

نمک و جوش شیرین

استفاده از ترکیب نمک و جوش شیرین به یک اندازه و ترکیب آنها با همان اندازه آب باعث ایجاد ماده خمیری شکل قوق العاده ای می شود که  پارچه تمیز کردن خود را داخل مخلوط فرو کنید و روی کثیفی ها بکشید و مخلوط را روی کثیفی ها بمالید و در انتها با یک پارچه تمیز گاز خود را پاک کنید.

 آمونیاک و جوش شیرین

ترکیباتی که در قبل ذکر کردیم برای تمیز کردن موارد مختلف و کثیفی های مختلف وسایل بسیار مفید می باشد اما این موضوع و استفاده از آمونیاک را می توان گزینه تخصصی گاز دانست.

با این روش کار کمتری برای انجام دادن دارید، مشعل های قابل برداشت را در کیسه ای قرار دهید و آمونیاک را بریزید و سپس مقدرای جوش شیرین به آن اضافه کنید و پس از گذشت یک روز آن ها را بشویید و ببینید که چطور می درخشند.

بیشتر بخوانیم : شرکت کی دبلیو سی KWC و گسترش این برند جهانی در ایران!

سرکه سفید  

در بین تمیز کننده های غیر شیمیایی می توان با جدیت گفت سرکه سفید بهترین تمیز کننده می باشد، علاوه بر گازها برای تمیز کردن ظروف شیشه ای نیز بسیار موثر است و لکه ها را به راحتی محو و پاک می کند.

میزان استفاده از آن به نسبت یک به همراه دو قسمت آب در یک بطری اسپری می باشد که آن را کاملا مخلوط کنید و سپس محلول را روی جرم ها بزنید و تمیز کنید که اسیدیته سرکه به حذف کثیفی ها بسیار کمک می کند.

صابون و آب جوش

این ترکیب برای استفاده در تمیز کردن گازهایی که خیلی کثیف نباشند موثر می باشد زیرا این ترکیب قادر به حذف لکه های چسبیده غذای شمار بر روی گازتان نمی باشد.

استفاده از ترکیب آب جوش و صابون  بر روی سطح گاز و سپس پاک کردن و تمیز کردن سطح گاز، که می توان گفت روشی بسیار آسان و راحت در عین حال کاربردی می باشد.

ترکیب های دیگری همچون استفاده از جوش شیرین و آب اکسیژنه، روغن گیاهی، روغن زیتون و استفاده از واسیل تیز برای جدا کردن تکه های محکم سطح گاز نیز وجود دارد که در درجه اهمیت و کاراریی کمتری می باشد.

منبع :  www.goodhousekeeping.com

خرید اجاق گاز از بازرگانی طاهری

 

 

  • گاز
  • تمیز کردن
  • تمیز کردن گاز
  • تمیز کردن گاز شیشه ای
نویسنده:

شیرآلات جاستایم و راهنمای کامل خرید محصولات (Justime)

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 13 شهریور 1399

شیر ظرفشویی شلنگدار یا ثابت، کدام یک را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 13 شهریور 1399

راهنمای خرید شیرآلات (بررسی برندهای موجود در بازار)

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 13 شهریور 1399

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن